
Glam Silver Scroll Chandelier Faux Crystal Table Lamp By Homeroots
Turn on the glitz and glamour with this Glam Silver Scroll Chandelier Faux Crystal Table Lamp. The high quality metal construct with scrolling candeabra features sparkling faux Crystals hanging down making for a gorgeous piece that is designed to accentuate you table, mantle, nightstand or desk. The attention to detail on this piece is admirable as the ivory cylindrical fabric shade features hanging crystals that create a dramatic effect. Luxurious and elegant, this table lamp is a great option to add pizazz to your room. 21" x22" x22"
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 17in W x 17in D x 29in H |
| Product Material: | Metal |
| Product Color: | Silver |
| Number of Lights: | 3 |
| Bulb Type Required: | E-26 |
| Switch Included: | Yes |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 468661 |
| Product UPC: | 606114543282 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $296.04
-65%$296.04
$103.61More Images



Glam Silver Scroll Chandelier Faux Crystal Table Lamp By Homeroots
Turn on the glitz and glamour with this Glam Silver Scroll Chandelier Faux Crystal Table Lamp. The high quality metal construct with scrolling candeabra features sparkling faux Crystals hanging down making for a gorgeous piece that is designed to accentuate you table, mantle, nightstand or desk. The attention to detail on this piece is admirable as the ivory cylindrical fabric shade features hanging crystals that create a dramatic effect. Luxurious and elegant, this table lamp is a great option to add pizazz to your room. 21" x22" x22"
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 17in W x 17in D x 29in H |
| Product Material: | Metal |
| Product Color: | Silver |
| Number of Lights: | 3 |
| Bulb Type Required: | E-26 |
| Switch Included: | Yes |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 468661 |
| Product UPC: | 606114543282 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Turn on the glitz and glamour with this Glam Silver Scroll Chandelier Faux Crystal Table Lamp. The high quality metal construct with scrolling candeabra features sparkling faux Crystals hanging down making for a gorgeous piece that is designed to accentuate you table, mantle, nightstand or desk. The attention to detail on this piece is admirable as the ivory cylindrical fabric shade features hanging crystals that create a dramatic effect. Luxurious and elegant, this table lamp is a great option to add pizazz to your room. 21" x22" x22"
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 17in W x 17in D x 29in H |
| Product Material: | Metal |
| Product Color: | Silver |
| Number of Lights: | 3 |
| Bulb Type Required: | E-26 |
| Switch Included: | Yes |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 468661 |
| Product UPC: | 606114543282 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























