
Glam Silver Faux Crystal Accent Table Lamp with See Thru Shade By Homeroots
This stylish and modern Glam Silver Faux Crystal Accent Table Lamp with See Thru Shade is a great way to accent your floor space in luxurious style. Chic in a shiny silver finish, this unique table lamp is full of scroll designs that are dripping with sparkling glamorous faux crystals. To top it off, the large round shade is see-thru, helping to make this lamp truly extraordinary. This ornate yet modern lamp is ideal for living room, entrance foyer or bedroom. 35" x 22" x 22"
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 22in W x 22in D x 35in H |
| Product Material: | Crystal/Chrome Metal |
| Product Color: | Clear |
| Number of Lights: | 3 |
| Bulb Type Required: | E-26 |
| Switch Included: | Yes |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 468671 |
| Product UPC: | 606114543381 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $559.23
-65%$559.23
$195.73More Images




Glam Silver Faux Crystal Accent Table Lamp with See Thru Shade By Homeroots
This stylish and modern Glam Silver Faux Crystal Accent Table Lamp with See Thru Shade is a great way to accent your floor space in luxurious style. Chic in a shiny silver finish, this unique table lamp is full of scroll designs that are dripping with sparkling glamorous faux crystals. To top it off, the large round shade is see-thru, helping to make this lamp truly extraordinary. This ornate yet modern lamp is ideal for living room, entrance foyer or bedroom. 35" x 22" x 22"
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 22in W x 22in D x 35in H |
| Product Material: | Crystal/Chrome Metal |
| Product Color: | Clear |
| Number of Lights: | 3 |
| Bulb Type Required: | E-26 |
| Switch Included: | Yes |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 468671 |
| Product UPC: | 606114543381 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This stylish and modern Glam Silver Faux Crystal Accent Table Lamp with See Thru Shade is a great way to accent your floor space in luxurious style. Chic in a shiny silver finish, this unique table lamp is full of scroll designs that are dripping with sparkling glamorous faux crystals. To top it off, the large round shade is see-thru, helping to make this lamp truly extraordinary. This ornate yet modern lamp is ideal for living room, entrance foyer or bedroom. 35" x 22" x 22"
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 22in W x 22in D x 35in H |
| Product Material: | Crystal/Chrome Metal |
| Product Color: | Clear |
| Number of Lights: | 3 |
| Bulb Type Required: | E-26 |
| Switch Included: | Yes |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 468671 |
| Product UPC: | 606114543381 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























