
Distressed Whitewash Beige Shade Table Lamp By Homeroots
Add classically good-looking lighting to your space with this 29'" Distressed Whitewashed Beige Shade Table Lamp. The traditionally shaped, turned chunky square base pairs nicely with the beige linen shade. This lamp not only radiates soft warm light, but it also becomes a great decorative lamp for your table, desk, or nightstand. The base is constructed of sturdy polyresin and is finished in a rustic slightly distressed deep black. 29" x 14" x 14".
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 14in W x 14in D x 29in H |
| Product Material: | Polyresin, Linen |
| Product Color: | Antique White |
| Number of Lights: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380159 |
| Product UPC: | 4512822854229 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $131.15
-65%$131.15
$45.90More Images

Distressed Whitewash Beige Shade Table Lamp By Homeroots
Add classically good-looking lighting to your space with this 29'" Distressed Whitewashed Beige Shade Table Lamp. The traditionally shaped, turned chunky square base pairs nicely with the beige linen shade. This lamp not only radiates soft warm light, but it also becomes a great decorative lamp for your table, desk, or nightstand. The base is constructed of sturdy polyresin and is finished in a rustic slightly distressed deep black. 29" x 14" x 14".
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 14in W x 14in D x 29in H |
| Product Material: | Polyresin, Linen |
| Product Color: | Antique White |
| Number of Lights: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380159 |
| Product UPC: | 4512822854229 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Add classically good-looking lighting to your space with this 29'" Distressed Whitewashed Beige Shade Table Lamp. The traditionally shaped, turned chunky square base pairs nicely with the beige linen shade. This lamp not only radiates soft warm light, but it also becomes a great decorative lamp for your table, desk, or nightstand. The base is constructed of sturdy polyresin and is finished in a rustic slightly distressed deep black. 29" x 14" x 14".
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 14in W x 14in D x 29in H |
| Product Material: | Polyresin, Linen |
| Product Color: | Antique White |
| Number of Lights: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380159 |
| Product UPC: | 4512822854229 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























