
Distressed Black Beige Tribal Arrow Line Shade Table Lamp By Homeroots
Add classically good-looking lighting to your space with this 29" Distressed Black Beige Tribal Arrow Printed Linen Shade. The traditionally shaped, turned chunky base pairs nicely with the modern beige and black tribal arrow design linen shade. This lamp not only radiates soft warm light, but it also becomes a great decorative lamp for your table, desk, or nightstand. The base is constructed of sturdy polyresin and is finished with a black finish. 29" x 14" x 14".
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 14in W x 14in D x 29in H |
| Product Material: | Polyresin, Linen |
| Product Color: | Black |
| Number of Lights: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380165 |
| Product UPC: | 4512822854151 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $181.49
-65%$181.49
$63.52More Images

Distressed Black Beige Tribal Arrow Line Shade Table Lamp By Homeroots
Add classically good-looking lighting to your space with this 29" Distressed Black Beige Tribal Arrow Printed Linen Shade. The traditionally shaped, turned chunky base pairs nicely with the modern beige and black tribal arrow design linen shade. This lamp not only radiates soft warm light, but it also becomes a great decorative lamp for your table, desk, or nightstand. The base is constructed of sturdy polyresin and is finished with a black finish. 29" x 14" x 14".
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 14in W x 14in D x 29in H |
| Product Material: | Polyresin, Linen |
| Product Color: | Black |
| Number of Lights: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380165 |
| Product UPC: | 4512822854151 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Add classically good-looking lighting to your space with this 29" Distressed Black Beige Tribal Arrow Printed Linen Shade. The traditionally shaped, turned chunky base pairs nicely with the modern beige and black tribal arrow design linen shade. This lamp not only radiates soft warm light, but it also becomes a great decorative lamp for your table, desk, or nightstand. The base is constructed of sturdy polyresin and is finished with a black finish. 29" x 14" x 14".
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 14in W x 14in D x 29in H |
| Product Material: | Polyresin, Linen |
| Product Color: | Black |
| Number of Lights: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380165 |
| Product UPC: | 4512822854151 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























