
Contemporary Black Tripod Table Lamp By Homeroots
Create a perfect scene for an urban design with this contemporary table lamp. Functional and modern, this lamp is featuring metal tripod base with adjustable height. Complete with a drum shade and 3-way rotary switch, this piece will sure to make your friends envy when they come over to visit. 1" X 1" X 26"
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 1in W x 1in D x 26in H |
| Product Material: | Metal, other |
| Product Color: | White Shade |
| Finish: | White & Black |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 347228 |
| Product UPC: | 4512839710235 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $115.80
-65%$115.80
$40.53Contemporary Black Tripod Table Lamp By Homeroots
Create a perfect scene for an urban design with this contemporary table lamp. Functional and modern, this lamp is featuring metal tripod base with adjustable height. Complete with a drum shade and 3-way rotary switch, this piece will sure to make your friends envy when they come over to visit. 1" X 1" X 26"
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 1in W x 1in D x 26in H |
| Product Material: | Metal, other |
| Product Color: | White Shade |
| Finish: | White & Black |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 347228 |
| Product UPC: | 4512839710235 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Create a perfect scene for an urban design with this contemporary table lamp. Functional and modern, this lamp is featuring metal tripod base with adjustable height. Complete with a drum shade and 3-way rotary switch, this piece will sure to make your friends envy when they come over to visit. 1" X 1" X 26"
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 1in W x 1in D x 26in H |
| Product Material: | Metal, other |
| Product Color: | White Shade |
| Finish: | White & Black |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 347228 |
| Product UPC: | 4512839710235 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























