
Contempo Contour Beige Ceramic Table Lamp By Homeroots
This stylish and neutral Contempo Contoure Beige Ceramic Table Lamp is a great way to accent your desk, table, or nightstand. Chic styling in a creamy pastel beige gives this ceramic accent lamp a leg up as it is paired with a classic white fabric shade. Small in statue but mighty in fashion, this desirable lamp is just what you need for some soft lighting in your space. 13" x 10" x 10"
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 10in W x 10in D x 13in H |
| Product Material: | ceramic/metal |
| Product Color: | Beige |
| Number of Lights: | 1 |
| Bulb Type Required: | E-26 |
| Switch Included: | Yes |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 468463 |
| Product UPC: | 606114541301 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $57.64
-65%$57.64
$20.17More Images



Contempo Contour Beige Ceramic Table Lamp By Homeroots
This stylish and neutral Contempo Contoure Beige Ceramic Table Lamp is a great way to accent your desk, table, or nightstand. Chic styling in a creamy pastel beige gives this ceramic accent lamp a leg up as it is paired with a classic white fabric shade. Small in statue but mighty in fashion, this desirable lamp is just what you need for some soft lighting in your space. 13" x 10" x 10"
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 10in W x 10in D x 13in H |
| Product Material: | ceramic/metal |
| Product Color: | Beige |
| Number of Lights: | 1 |
| Bulb Type Required: | E-26 |
| Switch Included: | Yes |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 468463 |
| Product UPC: | 606114541301 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This stylish and neutral Contempo Contoure Beige Ceramic Table Lamp is a great way to accent your desk, table, or nightstand. Chic styling in a creamy pastel beige gives this ceramic accent lamp a leg up as it is paired with a classic white fabric shade. Small in statue but mighty in fashion, this desirable lamp is just what you need for some soft lighting in your space. 13" x 10" x 10"
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 10in W x 10in D x 13in H |
| Product Material: | ceramic/metal |
| Product Color: | Beige |
| Number of Lights: | 1 |
| Bulb Type Required: | E-26 |
| Switch Included: | Yes |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 468463 |
| Product UPC: | 606114541301 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























