
Coastal Beige Faux Coral Table Lamp By Homeroots
Unique and fun, this Coastal Beige Faux Coral Table Lamp will bring a casual coastal vibe to your space. Inspired by a coral reef, this great lamp will bring a 3D represenation of the sea to your space. The neutral beige color of the body works great with the round fabric lampshade which has a similar oatmeal coloration. You can use this lamp as a source of light, a stand-alone decor piece or all of the above. 26" H x 16" W x 16" D
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 16in W x 16in D x 26in H |
| Product Material: | Resin |
| Product Color: | Beige |
| Number of Lights: | 1 |
| Bulb Type Required: | E26 Medium Base |
| Switch Included: | Yes |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 392246 |
| Product UPC: | 808230023895 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $252.24
-65%$252.24
$88.28More Images




Coastal Beige Faux Coral Table Lamp By Homeroots
Unique and fun, this Coastal Beige Faux Coral Table Lamp will bring a casual coastal vibe to your space. Inspired by a coral reef, this great lamp will bring a 3D represenation of the sea to your space. The neutral beige color of the body works great with the round fabric lampshade which has a similar oatmeal coloration. You can use this lamp as a source of light, a stand-alone decor piece or all of the above. 26" H x 16" W x 16" D
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 16in W x 16in D x 26in H |
| Product Material: | Resin |
| Product Color: | Beige |
| Number of Lights: | 1 |
| Bulb Type Required: | E26 Medium Base |
| Switch Included: | Yes |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 392246 |
| Product UPC: | 808230023895 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Unique and fun, this Coastal Beige Faux Coral Table Lamp will bring a casual coastal vibe to your space. Inspired by a coral reef, this great lamp will bring a 3D represenation of the sea to your space. The neutral beige color of the body works great with the round fabric lampshade which has a similar oatmeal coloration. You can use this lamp as a source of light, a stand-alone decor piece or all of the above. 26" H x 16" W x 16" D
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 16in W x 16in D x 26in H |
| Product Material: | Resin |
| Product Color: | Beige |
| Number of Lights: | 1 |
| Bulb Type Required: | E26 Medium Base |
| Switch Included: | Yes |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 392246 |
| Product UPC: | 808230023895 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























