
Chrome Ferris Wheel Large Table Lamp By Homeroots
This large LED Ferris wheel table lamp is a whimsical accent for your home and an efficient source of ambient lighting. The .5W integrated LED frosted acrylic globe shades provide a warm glow and it rotates just like a real Ferris wheel. The large size is 22" high & 18" wide with 20 globe shades. Perfect for a kids room or to add a fun accent to a bookshelf or living space!
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 18in W x 5.25in D x 22in H |
| Product Material: | Metal, other |
| Product Color: | Chrome |
| Finish: | Chrome |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 372849 |
| Product UPC: | 4512839455440 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $184.19
-65%$184.19
$64.47More Images




Chrome Ferris Wheel Large Table Lamp By Homeroots
This large LED Ferris wheel table lamp is a whimsical accent for your home and an efficient source of ambient lighting. The .5W integrated LED frosted acrylic globe shades provide a warm glow and it rotates just like a real Ferris wheel. The large size is 22" high & 18" wide with 20 globe shades. Perfect for a kids room or to add a fun accent to a bookshelf or living space!
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 18in W x 5.25in D x 22in H |
| Product Material: | Metal, other |
| Product Color: | Chrome |
| Finish: | Chrome |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 372849 |
| Product UPC: | 4512839455440 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This large LED Ferris wheel table lamp is a whimsical accent for your home and an efficient source of ambient lighting. The .5W integrated LED frosted acrylic globe shades provide a warm glow and it rotates just like a real Ferris wheel. The large size is 22" high & 18" wide with 20 globe shades. Perfect for a kids room or to add a fun accent to a bookshelf or living space!
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 18in W x 5.25in D x 22in H |
| Product Material: | Metal, other |
| Product Color: | Chrome |
| Finish: | Chrome |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 372849 |
| Product UPC: | 4512839455440 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























