
Brown Vintage With Metal Pedestal - Table Lamp
Brighten your home ambience with our vintage table lamp designed to excite and inspire you always. Apart from beaming its scintillating light in your room, this table lamp will add an amazing flair to your existing home setting. It features beautiful brass metal base with khaki linen shade. Our table lamp offers you great options in home decorating for your bedroom or living room. - Vintage collection - Brass metal base - Khaki linen shade
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 4.75in W x 9.5in D x 29.5in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Brown |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 277066 |
| Product UPC: | 689805006747 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $235.65
-65%$235.65
$82.48More Images




Brown Vintage With Metal Pedestal - Table Lamp
Brighten your home ambience with our vintage table lamp designed to excite and inspire you always. Apart from beaming its scintillating light in your room, this table lamp will add an amazing flair to your existing home setting. It features beautiful brass metal base with khaki linen shade. Our table lamp offers you great options in home decorating for your bedroom or living room. - Vintage collection - Brass metal base - Khaki linen shade
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 4.75in W x 9.5in D x 29.5in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Brown |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 277066 |
| Product UPC: | 689805006747 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brighten your home ambience with our vintage table lamp designed to excite and inspire you always. Apart from beaming its scintillating light in your room, this table lamp will add an amazing flair to your existing home setting. It features beautiful brass metal base with khaki linen shade. Our table lamp offers you great options in home decorating for your bedroom or living room. - Vintage collection - Brass metal base - Khaki linen shade
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 4.75in W x 9.5in D x 29.5in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Brown |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 277066 |
| Product UPC: | 689805006747 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























