
Brown Patio Armchair By Homeroots
This Brown Patio Armchair will look amazing in any backyard space. The stylish slatted back and seat prevent water from pooling on your outdoor furniture, and the beautfiful brown finish on the Eucalytpus hardwood gives a fresh updated vibe to your patio or pool area. This chair is both comfortable and sturdy, and will function beautifully poolside, at your dining table, or as an extra seat on your patio. 34" H x 24" W x 24" D.
Specifications
| Product Category: | Outdoor Chairs |
| Product Dimensions: | 24in W x 24in D x 34in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Tan |
| Finish: | Rubbed |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 390003 |
| Product UPC: | 4512822879246 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $120.88
-65%$120.88
$42.31More Images


Brown Patio Armchair By Homeroots
This Brown Patio Armchair will look amazing in any backyard space. The stylish slatted back and seat prevent water from pooling on your outdoor furniture, and the beautfiful brown finish on the Eucalytpus hardwood gives a fresh updated vibe to your patio or pool area. This chair is both comfortable and sturdy, and will function beautifully poolside, at your dining table, or as an extra seat on your patio. 34" H x 24" W x 24" D.
Specifications
| Product Category: | Outdoor Chairs |
| Product Dimensions: | 24in W x 24in D x 34in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Tan |
| Finish: | Rubbed |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 390003 |
| Product UPC: | 4512822879246 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This Brown Patio Armchair will look amazing in any backyard space. The stylish slatted back and seat prevent water from pooling on your outdoor furniture, and the beautfiful brown finish on the Eucalytpus hardwood gives a fresh updated vibe to your patio or pool area. This chair is both comfortable and sturdy, and will function beautifully poolside, at your dining table, or as an extra seat on your patio. 34" H x 24" W x 24" D.
Specifications
| Product Category: | Outdoor Chairs |
| Product Dimensions: | 24in W x 24in D x 34in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Tan |
| Finish: | Rubbed |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 390003 |
| Product UPC: | 4512822879246 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























