
Woven Dining Chairs Set Of 2 By Homeroots
This Set of Two Woven Dining Chairs give a natural and updated tropical feel to your dining area. The woven rattan seat is very comfortable, and the light wood finish is extremely elegant. These chairs add a simple natural elegance to your outdoor dining table. Easily fit friends and family together with room to spare. 33" H x 22" W x 22" D each Set of 2.
Specifications
| Product Category: | Outdoor Chairs |
| Product Dimensions: | 22in W x 22in D x 33in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Honey |
| Finish: | Rubbed |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 389994 |
| Product UPC: | 4512822879154 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Set Woven Dining Chairs |
| Woven Dining Chairs |
| Set Woven Dining |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $311.75
-65%$311.75
$109.11More Images







Woven Dining Chairs Set Of 2 By Homeroots
This Set of Two Woven Dining Chairs give a natural and updated tropical feel to your dining area. The woven rattan seat is very comfortable, and the light wood finish is extremely elegant. These chairs add a simple natural elegance to your outdoor dining table. Easily fit friends and family together with room to spare. 33" H x 22" W x 22" D each Set of 2.
Specifications
| Product Category: | Outdoor Chairs |
| Product Dimensions: | 22in W x 22in D x 33in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Honey |
| Finish: | Rubbed |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 389994 |
| Product UPC: | 4512822879154 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Set Woven Dining Chairs |
| Woven Dining Chairs |
| Set Woven Dining |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This Set of Two Woven Dining Chairs give a natural and updated tropical feel to your dining area. The woven rattan seat is very comfortable, and the light wood finish is extremely elegant. These chairs add a simple natural elegance to your outdoor dining table. Easily fit friends and family together with room to spare. 33" H x 22" W x 22" D each Set of 2.
Specifications
| Product Category: | Outdoor Chairs |
| Product Dimensions: | 22in W x 22in D x 33in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Honey |
| Finish: | Rubbed |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 389994 |
| Product UPC: | 4512822879154 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Set Woven Dining Chairs |
| Woven Dining Chairs |
| Set Woven Dining |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy






















