
Brown Dining Armchair with Diagonal Back By Homeroots
This Brown Dining Armchair with Diagonal Back is the perfect seating solution for your outdoor gathering space. Gather these armchairs around your dining table for an elegant evening event, or simply sit by the pool with a book in hand. The sytlish brown finish and unique diagonal back create a simple and elegant seat for any outdoor space. 34" H x 24" W x 24" D.
Specifications
| Product Category: | Outdoor Chairs |
| Product Dimensions: | 24in W x 24in D x 34in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Tan |
| Finish: | Rubbed |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 390012 |
| Product UPC: | 4512822879345 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brown Dining Armchair Diagonal |
| Brown Dining Armchair |
| Dining Armchair Diagonal |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images


Brown Dining Armchair with Diagonal Back By Homeroots
This Brown Dining Armchair with Diagonal Back is the perfect seating solution for your outdoor gathering space. Gather these armchairs around your dining table for an elegant evening event, or simply sit by the pool with a book in hand. The sytlish brown finish and unique diagonal back create a simple and elegant seat for any outdoor space. 34" H x 24" W x 24" D.
Specifications
| Product Category: | Outdoor Chairs |
| Product Dimensions: | 24in W x 24in D x 34in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Tan |
| Finish: | Rubbed |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 390012 |
| Product UPC: | 4512822879345 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brown Dining Armchair Diagonal |
| Brown Dining Armchair |
| Dining Armchair Diagonal |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This Brown Dining Armchair with Diagonal Back is the perfect seating solution for your outdoor gathering space. Gather these armchairs around your dining table for an elegant evening event, or simply sit by the pool with a book in hand. The sytlish brown finish and unique diagonal back create a simple and elegant seat for any outdoor space. 34" H x 24" W x 24" D.
Specifications
| Product Category: | Outdoor Chairs |
| Product Dimensions: | 24in W x 24in D x 34in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Tan |
| Finish: | Rubbed |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 390012 |
| Product UPC: | 4512822879345 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brown Dining Armchair Diagonal |
| Brown Dining Armchair |
| Dining Armchair Diagonal |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy






















