
Brown Garden Armchair By Homeroots
This Brown Garden Armchair is a great seating solution for your backyard space. The beautiful wood finish and exquisite craftmanship make this chair truly elegant in any outdoor space. Use this chair in your garden or patio, or easily combine multiple chairs for a full outdoor dining set. The slatted seat ensures that water will not pool, making this a very durable and easy choice for outdoor furniture. 35" H x 22" W x 22" D.
Specifications
| Product Category: | Outdoor Chairs |
| Product Dimensions: | 22in W x 22in D x 35in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Tan |
| Finish: | Rubbed |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 389999 |
| Product UPC: | 4512822879208 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $144.43
-65%$144.43
$50.55More Images


Brown Garden Armchair By Homeroots
This Brown Garden Armchair is a great seating solution for your backyard space. The beautiful wood finish and exquisite craftmanship make this chair truly elegant in any outdoor space. Use this chair in your garden or patio, or easily combine multiple chairs for a full outdoor dining set. The slatted seat ensures that water will not pool, making this a very durable and easy choice for outdoor furniture. 35" H x 22" W x 22" D.
Specifications
| Product Category: | Outdoor Chairs |
| Product Dimensions: | 22in W x 22in D x 35in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Tan |
| Finish: | Rubbed |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 389999 |
| Product UPC: | 4512822879208 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This Brown Garden Armchair is a great seating solution for your backyard space. The beautiful wood finish and exquisite craftmanship make this chair truly elegant in any outdoor space. Use this chair in your garden or patio, or easily combine multiple chairs for a full outdoor dining set. The slatted seat ensures that water will not pool, making this a very durable and easy choice for outdoor furniture. 35" H x 22" W x 22" D.
Specifications
| Product Category: | Outdoor Chairs |
| Product Dimensions: | 22in W x 22in D x 35in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Tan |
| Finish: | Rubbed |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 389999 |
| Product UPC: | 4512822879208 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy






















