
Brown Patio Armchair with Decorative Back By Homeroots
This Brown Patio Armchair with Decorative Back is the perfect outdoor accessory. Sit comfortably with style in this sturdy and elegant outdoor armchair with arm rests. This chair is perfect for lounging by the pool or reading a book on your patio. The beautiful wood finish gives a fun, updated outdoor feel to your seating area. 34" H x 24" W x 24" D.
Specifications
| Product Category: | Outdoor Chairs |
| Product Dimensions: | 24in W x 24in D x 34in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Tan |
| Finish: | Rubbed |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 390009 |
| Product UPC: | 4512822879314 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brown Patio Armchair Decorative |
| Brown Patio Armchair |
| Patio Armchair Decorative |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




Brown Patio Armchair with Decorative Back By Homeroots
This Brown Patio Armchair with Decorative Back is the perfect outdoor accessory. Sit comfortably with style in this sturdy and elegant outdoor armchair with arm rests. This chair is perfect for lounging by the pool or reading a book on your patio. The beautiful wood finish gives a fun, updated outdoor feel to your seating area. 34" H x 24" W x 24" D.
Specifications
| Product Category: | Outdoor Chairs |
| Product Dimensions: | 24in W x 24in D x 34in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Tan |
| Finish: | Rubbed |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 390009 |
| Product UPC: | 4512822879314 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brown Patio Armchair Decorative |
| Brown Patio Armchair |
| Patio Armchair Decorative |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This Brown Patio Armchair with Decorative Back is the perfect outdoor accessory. Sit comfortably with style in this sturdy and elegant outdoor armchair with arm rests. This chair is perfect for lounging by the pool or reading a book on your patio. The beautiful wood finish gives a fun, updated outdoor feel to your seating area. 34" H x 24" W x 24" D.
Specifications
| Product Category: | Outdoor Chairs |
| Product Dimensions: | 24in W x 24in D x 34in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Tan |
| Finish: | Rubbed |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 390009 |
| Product UPC: | 4512822879314 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brown Patio Armchair Decorative |
| Brown Patio Armchair |
| Patio Armchair Decorative |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy






















