
Brown Industrial With Honeycombed Metal Base - Table Lamp By Homeroots
functionality combined with decorative appeal, this table lamp with distressed metal base is designed to be a great addition to every home and office. featuring at its top an industrial table lamp and at the base a honeycombed metal design, all making this masterpiece the best tabletop accent for your study or office decor. - industrial collection - distressed metal base - khaki linen shade
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 7in W x 7in D x 28.5in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Brown |
| Number of Lights: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 277068 |
| Product UPC: | 689805006761 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images

Brown Industrial With Honeycombed Metal Base - Table Lamp By Homeroots
functionality combined with decorative appeal, this table lamp with distressed metal base is designed to be a great addition to every home and office. featuring at its top an industrial table lamp and at the base a honeycombed metal design, all making this masterpiece the best tabletop accent for your study or office decor. - industrial collection - distressed metal base - khaki linen shade
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 7in W x 7in D x 28.5in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Brown |
| Number of Lights: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 277068 |
| Product UPC: | 689805006761 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
functionality combined with decorative appeal, this table lamp with distressed metal base is designed to be a great addition to every home and office. featuring at its top an industrial table lamp and at the base a honeycombed metal design, all making this masterpiece the best tabletop accent for your study or office decor. - industrial collection - distressed metal base - khaki linen shade
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 7in W x 7in D x 28.5in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Brown |
| Number of Lights: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 277068 |
| Product UPC: | 689805006761 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























