
Bronze Traditional - Table Lamp By Homeroots
Brighten your home ambience with our traditional fleur-de-lis table lamp designed to excite and inspire you always. Apart from beaming its scintillating light in your room, this table lamp will add an amazing flair to your existing home setting. It features a distinctive fleur-de-lis decorated metal base with round khaki linen shade. Our table lamp offers you great options in home decorating for your bedroom or living room. - Traditional collection - Fleur-de-lis bronze metal base - Round khaki linen shade
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 13in W x 15in D x 31in H |
| Product Material: | Metal, other |
| Product Color: | Bronze |
| Number of Lights: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 277075 |
| Product UPC: | 689805006297 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $188.53
-65%$188.53
$65.99More Images

Bronze Traditional - Table Lamp By Homeroots
Brighten your home ambience with our traditional fleur-de-lis table lamp designed to excite and inspire you always. Apart from beaming its scintillating light in your room, this table lamp will add an amazing flair to your existing home setting. It features a distinctive fleur-de-lis decorated metal base with round khaki linen shade. Our table lamp offers you great options in home decorating for your bedroom or living room. - Traditional collection - Fleur-de-lis bronze metal base - Round khaki linen shade
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 13in W x 15in D x 31in H |
| Product Material: | Metal, other |
| Product Color: | Bronze |
| Number of Lights: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 277075 |
| Product UPC: | 689805006297 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brighten your home ambience with our traditional fleur-de-lis table lamp designed to excite and inspire you always. Apart from beaming its scintillating light in your room, this table lamp will add an amazing flair to your existing home setting. It features a distinctive fleur-de-lis decorated metal base with round khaki linen shade. Our table lamp offers you great options in home decorating for your bedroom or living room. - Traditional collection - Fleur-de-lis bronze metal base - Round khaki linen shade
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 13in W x 15in D x 31in H |
| Product Material: | Metal, other |
| Product Color: | Bronze |
| Number of Lights: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 277075 |
| Product UPC: | 689805006297 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























