
Bling Glam Faux Crystal Rectangular Table Lamp By Homeroots
Add instant elegance and luxury to your space with this Bling Glam Faux Crystal Rectangular Table Lamp. Two layers of hanging faux crystals hand down forming a geometric wonder of sparkly light. The chrome silver base and body add to the unique statue and presence of this fabulous accent lamp. 28" x 15.5" x 9.5"
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 9.5in W x 15.5in D x 28in H |
| Product Material: | Metal/Crystal |
| Product Color: | Gray/Silver |
| Number of Lights: | 1 |
| Bulb Type Required: | E-26 |
| Switch Included: | Yes |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 468466 |
| Product UPC: | 606114541332 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $148.65
-65%$148.65
$52.03More Images



Bling Glam Faux Crystal Rectangular Table Lamp By Homeroots
Add instant elegance and luxury to your space with this Bling Glam Faux Crystal Rectangular Table Lamp. Two layers of hanging faux crystals hand down forming a geometric wonder of sparkly light. The chrome silver base and body add to the unique statue and presence of this fabulous accent lamp. 28" x 15.5" x 9.5"
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 9.5in W x 15.5in D x 28in H |
| Product Material: | Metal/Crystal |
| Product Color: | Gray/Silver |
| Number of Lights: | 1 |
| Bulb Type Required: | E-26 |
| Switch Included: | Yes |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 468466 |
| Product UPC: | 606114541332 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Add instant elegance and luxury to your space with this Bling Glam Faux Crystal Rectangular Table Lamp. Two layers of hanging faux crystals hand down forming a geometric wonder of sparkly light. The chrome silver base and body add to the unique statue and presence of this fabulous accent lamp. 28" x 15.5" x 9.5"
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 9.5in W x 15.5in D x 28in H |
| Product Material: | Metal/Crystal |
| Product Color: | Gray/Silver |
| Number of Lights: | 1 |
| Bulb Type Required: | E-26 |
| Switch Included: | Yes |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 468466 |
| Product UPC: | 606114541332 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























