
Black Candlestick Sandy Tan Shade Table Lamp By Homeroots
Add classically good-looking lighting to your space with this 26.5'" Black Candlestick Sandy Tan Shade Table Lamp. The traditionally shaped, turned candlestick base pairs nicely with the sandy tan colored shade. This lamp not only radiates soft warm light, but it also becomes a great decorative lamp for your table, desk, or nightstand. The base is constructed of sturdy polyresin and is finished in a rustic slightly distressed deep black. 26.5" x 12" x 8".
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 12in W x 8in D x 26.5in H |
| Product Material: | Polyresin, Linen |
| Product Color: | Black, Brown |
| Number of Lights: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380153 |
| Product UPC: | 4512822854281 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $153.75
-65%$153.75
$53.81More Images

Black Candlestick Sandy Tan Shade Table Lamp By Homeroots
Add classically good-looking lighting to your space with this 26.5'" Black Candlestick Sandy Tan Shade Table Lamp. The traditionally shaped, turned candlestick base pairs nicely with the sandy tan colored shade. This lamp not only radiates soft warm light, but it also becomes a great decorative lamp for your table, desk, or nightstand. The base is constructed of sturdy polyresin and is finished in a rustic slightly distressed deep black. 26.5" x 12" x 8".
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 12in W x 8in D x 26.5in H |
| Product Material: | Polyresin, Linen |
| Product Color: | Black, Brown |
| Number of Lights: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380153 |
| Product UPC: | 4512822854281 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Add classically good-looking lighting to your space with this 26.5'" Black Candlestick Sandy Tan Shade Table Lamp. The traditionally shaped, turned candlestick base pairs nicely with the sandy tan colored shade. This lamp not only radiates soft warm light, but it also becomes a great decorative lamp for your table, desk, or nightstand. The base is constructed of sturdy polyresin and is finished in a rustic slightly distressed deep black. 26.5" x 12" x 8".
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 12in W x 8in D x 26.5in H |
| Product Material: | Polyresin, Linen |
| Product Color: | Black, Brown |
| Number of Lights: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380153 |
| Product UPC: | 4512822854281 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























