
Antiqued Bronze Textured Elephant Table Lamp By Homeroots
Good luck abounds with this unique Antiqued Bronze Textured Elephant Table Lamp. Add character and depth to your room with this gorgeous polyresin textured elephant in an antiqued bronze and black finish that is topped with a metallic bronze linen shade. A great accent piece for your living room, office or bedroom. 26.5" x 13.5" x 9.5"
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 9.5in W x 13.5in D x 26.5in H |
| Product Material: | Polyresin/Linen |
| Product Color: | Brown/Bronze |
| Number of Lights: | 1 |
| Bulb Type Required: | E-26 |
| Switch Included: | Yes |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 468477 |
| Product UPC: | 606114541448 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $174.60
-65%$174.60
$61.11More Images



Antiqued Bronze Textured Elephant Table Lamp By Homeroots
Good luck abounds with this unique Antiqued Bronze Textured Elephant Table Lamp. Add character and depth to your room with this gorgeous polyresin textured elephant in an antiqued bronze and black finish that is topped with a metallic bronze linen shade. A great accent piece for your living room, office or bedroom. 26.5" x 13.5" x 9.5"
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 9.5in W x 13.5in D x 26.5in H |
| Product Material: | Polyresin/Linen |
| Product Color: | Brown/Bronze |
| Number of Lights: | 1 |
| Bulb Type Required: | E-26 |
| Switch Included: | Yes |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 468477 |
| Product UPC: | 606114541448 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Good luck abounds with this unique Antiqued Bronze Textured Elephant Table Lamp. Add character and depth to your room with this gorgeous polyresin textured elephant in an antiqued bronze and black finish that is topped with a metallic bronze linen shade. A great accent piece for your living room, office or bedroom. 26.5" x 13.5" x 9.5"
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 9.5in W x 13.5in D x 26.5in H |
| Product Material: | Polyresin/Linen |
| Product Color: | Brown/Bronze |
| Number of Lights: | 1 |
| Bulb Type Required: | E-26 |
| Switch Included: | Yes |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 468477 |
| Product UPC: | 606114541448 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























