
Antique Brass Hammered Table Lamp By Homeroots
Add a touch of texture to your table or desk with this simply chic Antique Brass Hammered Table Lamp. Featuring an antique brass finish with geometric details and a classic white drum shade, this lamp is a perfect way to bring a modern touch into your space. Equally suitable in an office, master bedroom, dining room or living room, this beautiful table lamp will complement any hues to complete the look. 35" x 15" X 15"
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 15in W x 15in D x 35in H |
| Product Material: | Metal, other |
| Product Color: | White Shade |
| Finish: | White & Antique Brass |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 347225 |
| Product UPC: | 4512839710198 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $147.20
-65%$147.20
$51.52Antique Brass Hammered Table Lamp By Homeroots
Add a touch of texture to your table or desk with this simply chic Antique Brass Hammered Table Lamp. Featuring an antique brass finish with geometric details and a classic white drum shade, this lamp is a perfect way to bring a modern touch into your space. Equally suitable in an office, master bedroom, dining room or living room, this beautiful table lamp will complement any hues to complete the look. 35" x 15" X 15"
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 15in W x 15in D x 35in H |
| Product Material: | Metal, other |
| Product Color: | White Shade |
| Finish: | White & Antique Brass |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 347225 |
| Product UPC: | 4512839710198 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Add a touch of texture to your table or desk with this simply chic Antique Brass Hammered Table Lamp. Featuring an antique brass finish with geometric details and a classic white drum shade, this lamp is a perfect way to bring a modern touch into your space. Equally suitable in an office, master bedroom, dining room or living room, this beautiful table lamp will complement any hues to complete the look. 35" x 15" X 15"
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 15in W x 15in D x 35in H |
| Product Material: | Metal, other |
| Product Color: | White Shade |
| Finish: | White & Antique Brass |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 347225 |
| Product UPC: | 4512839710198 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























