
Wanda Chair - Set of 2 Beige By LumiSource
Enhance any area with the luxurious design of the Wanda Chair by LumiSource. Upholstered in luxurious velvet fabric, this versatile chair is accented by a black metal frame and legs and finished with shiny gold foot embellishments. Use in almost any room of the house, the Wanda Chair is perfect for a dining area, used as an accent chair, or even a stylish office chair!
Specifications
| Product Dimensions | 32 H x 19.75 W x 23.25 L |
| Inside Seat Width | 19.75" |
| Seat To Floor | 18.5" |
| Seat Depth | 18.25" |
| Backrest Height | 15.25" |
| Seat To Back Angle | 103° |
| Product Material: | Velvet Fabric, Foam, Painted Metal |
| Product Color: | Black Metal, Gold Metal, Beige Velvet |
| Product SKU: | CH-WANDA BKVBG2 |
| Product UPC: | 681144142216 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary styling |
| Stylish velvet upholstery |
| Black metal frame |
| Gold accents |
| Includes two chairs |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $315.00
-65%$315.00
$110.25More Images







Wanda Chair - Set of 2 Beige By LumiSource
Enhance any area with the luxurious design of the Wanda Chair by LumiSource. Upholstered in luxurious velvet fabric, this versatile chair is accented by a black metal frame and legs and finished with shiny gold foot embellishments. Use in almost any room of the house, the Wanda Chair is perfect for a dining area, used as an accent chair, or even a stylish office chair!
Specifications
| Product Dimensions | 32 H x 19.75 W x 23.25 L |
| Inside Seat Width | 19.75" |
| Seat To Floor | 18.5" |
| Seat Depth | 18.25" |
| Backrest Height | 15.25" |
| Seat To Back Angle | 103° |
| Product Material: | Velvet Fabric, Foam, Painted Metal |
| Product Color: | Black Metal, Gold Metal, Beige Velvet |
| Product SKU: | CH-WANDA BKVBG2 |
| Product UPC: | 681144142216 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary styling |
| Stylish velvet upholstery |
| Black metal frame |
| Gold accents |
| Includes two chairs |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Enhance any area with the luxurious design of the Wanda Chair by LumiSource. Upholstered in luxurious velvet fabric, this versatile chair is accented by a black metal frame and legs and finished with shiny gold foot embellishments. Use in almost any room of the house, the Wanda Chair is perfect for a dining area, used as an accent chair, or even a stylish office chair!
Specifications
| Product Dimensions | 32 H x 19.75 W x 23.25 L |
| Inside Seat Width | 19.75" |
| Seat To Floor | 18.5" |
| Seat Depth | 18.25" |
| Backrest Height | 15.25" |
| Seat To Back Angle | 103° |
| Product Material: | Velvet Fabric, Foam, Painted Metal |
| Product Color: | Black Metal, Gold Metal, Beige Velvet |
| Product SKU: | CH-WANDA BKVBG2 |
| Product UPC: | 681144142216 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary styling |
| Stylish velvet upholstery |
| Black metal frame |
| Gold accents |
| Includes two chairs |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy






















