
Chloe Accent Chair White By LumiSource
Add a dash of glam to your living space with the Chloe Accent Chair by LumiSource. With a rich upholstered seat and backrest and plush padding, the Chloe is accented by a sleek black metal base. Available in a variety of colors, choose the one that fits your glam area the best!
Specifications
| Product Dimensions | 32 H x 29.5 W x 29.5 L |
| Seat To Floor | 18" |
| Seat Depth | 22" |
| Inside Seat Width | 21" |
| Backrest Height | 18" |
| Armrest Height | 14" |
| Armrest Length | 14.5" |
| Seat To Back Angle | 100.5° |
| Product Material: | Sherpa Fabric, Foam, Painted Metal |
| Product Color: | Black Metal, White Sherpa |
| Product SKU: | CHR-CHLOE BKW |
| Product UPC: | 681144144401 |
| Shipping Type: | Small Parcel OVERSIZED |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary styling |
| Stylish sherpa upholstery |
| Cushioned seat and backrest |
| Sleek black metal frame |
| Rounded backrest |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $480.00
-65%$480.00
$168.00More Images







Chloe Accent Chair White By LumiSource
Add a dash of glam to your living space with the Chloe Accent Chair by LumiSource. With a rich upholstered seat and backrest and plush padding, the Chloe is accented by a sleek black metal base. Available in a variety of colors, choose the one that fits your glam area the best!
Specifications
| Product Dimensions | 32 H x 29.5 W x 29.5 L |
| Seat To Floor | 18" |
| Seat Depth | 22" |
| Inside Seat Width | 21" |
| Backrest Height | 18" |
| Armrest Height | 14" |
| Armrest Length | 14.5" |
| Seat To Back Angle | 100.5° |
| Product Material: | Sherpa Fabric, Foam, Painted Metal |
| Product Color: | Black Metal, White Sherpa |
| Product SKU: | CHR-CHLOE BKW |
| Product UPC: | 681144144401 |
| Shipping Type: | Small Parcel OVERSIZED |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary styling |
| Stylish sherpa upholstery |
| Cushioned seat and backrest |
| Sleek black metal frame |
| Rounded backrest |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Add a dash of glam to your living space with the Chloe Accent Chair by LumiSource. With a rich upholstered seat and backrest and plush padding, the Chloe is accented by a sleek black metal base. Available in a variety of colors, choose the one that fits your glam area the best!
Specifications
| Product Dimensions | 32 H x 29.5 W x 29.5 L |
| Seat To Floor | 18" |
| Seat Depth | 22" |
| Inside Seat Width | 21" |
| Backrest Height | 18" |
| Armrest Height | 14" |
| Armrest Length | 14.5" |
| Seat To Back Angle | 100.5° |
| Product Material: | Sherpa Fabric, Foam, Painted Metal |
| Product Color: | Black Metal, White Sherpa |
| Product SKU: | CHR-CHLOE BKW |
| Product UPC: | 681144144401 |
| Shipping Type: | Small Parcel OVERSIZED |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary styling |
| Stylish sherpa upholstery |
| Cushioned seat and backrest |
| Sleek black metal frame |
| Rounded backrest |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy






















