
Gray Outdoor Steel Metal Adjustable Day Bed with Canopy and Taupe Cushions By Homeroots
Steel sunbred with adjust back. Size: 81.88" x 74" x 81.49". Sponge cushion thickness: 3.14". Color: Gray
Specifications
| Product Category: | Outdoor Chaise Lounges |
| Product Dimensions: | 161.85in W x 71.37in D x 8.58in H |
| Product Material: | Polyethylene |
| Product Color: | Gray |
| Finish: | Steel |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 372327 |
| Product UPC: | 4512839444932 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Day Bed Canopy |
| Steel Metal Adjustable Day Bed |
| Metal Adjustable Day Bed Canopy |
| Day Bed Canopy Taupe Cushions |
| Adjustable Day Bed Canopy |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $2,175.25
-65%$2,175.25
$761.34More Images





Gray Outdoor Steel Metal Adjustable Day Bed with Canopy and Taupe Cushions By Homeroots
Steel sunbred with adjust back. Size: 81.88" x 74" x 81.49". Sponge cushion thickness: 3.14". Color: Gray
Specifications
| Product Category: | Outdoor Chaise Lounges |
| Product Dimensions: | 161.85in W x 71.37in D x 8.58in H |
| Product Material: | Polyethylene |
| Product Color: | Gray |
| Finish: | Steel |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 372327 |
| Product UPC: | 4512839444932 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Day Bed Canopy |
| Steel Metal Adjustable Day Bed |
| Metal Adjustable Day Bed Canopy |
| Day Bed Canopy Taupe Cushions |
| Adjustable Day Bed Canopy |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Steel sunbred with adjust back. Size: 81.88" x 74" x 81.49". Sponge cushion thickness: 3.14". Color: Gray
Specifications
| Product Category: | Outdoor Chaise Lounges |
| Product Dimensions: | 161.85in W x 71.37in D x 8.58in H |
| Product Material: | Polyethylene |
| Product Color: | Gray |
| Finish: | Steel |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 372327 |
| Product UPC: | 4512839444932 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Day Bed Canopy |
| Steel Metal Adjustable Day Bed |
| Metal Adjustable Day Bed Canopy |
| Day Bed Canopy Taupe Cushions |
| Adjustable Day Bed Canopy |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy












