
Brown Piece Outdoor Armless Chaise Lounge Set with Cushions By Homeroots
Rattan longe set consists of two lounges+one table. Armless Lounger: 78" x 28" x 15" with 4" cushion. Table: 19.68"x19.68"*13" with 0.31" tempered glass
Specifications
| Product Category: | Outdoor Chaise Lounges |
| Product Dimensions: | 78in W x 29in D x 28in H |
| Product Material: | Polyethylene |
| Product Color: | Brown |
| Finish: | Aluminum |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 372316 |
| Product UPC: | 4512839445045 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Chaise Lounge Set Cushions |
| Outdoor Armless Chaise Lounge Set |
| Armless Chaise Lounge Set Cushions |
| Chaise Lounge Set |
| Lounge Set Cushions |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images








Brown Piece Outdoor Armless Chaise Lounge Set with Cushions By Homeroots
Rattan longe set consists of two lounges+one table. Armless Lounger: 78" x 28" x 15" with 4" cushion. Table: 19.68"x19.68"*13" with 0.31" tempered glass
Specifications
| Product Category: | Outdoor Chaise Lounges |
| Product Dimensions: | 78in W x 29in D x 28in H |
| Product Material: | Polyethylene |
| Product Color: | Brown |
| Finish: | Aluminum |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 372316 |
| Product UPC: | 4512839445045 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Chaise Lounge Set Cushions |
| Outdoor Armless Chaise Lounge Set |
| Armless Chaise Lounge Set Cushions |
| Chaise Lounge Set |
| Lounge Set Cushions |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Rattan longe set consists of two lounges+one table. Armless Lounger: 78" x 28" x 15" with 4" cushion. Table: 19.68"x19.68"*13" with 0.31" tempered glass
Specifications
| Product Category: | Outdoor Chaise Lounges |
| Product Dimensions: | 78in W x 29in D x 28in H |
| Product Material: | Polyethylene |
| Product Color: | Brown |
| Finish: | Aluminum |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 372316 |
| Product UPC: | 4512839445045 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Chaise Lounge Set Cushions |
| Outdoor Armless Chaise Lounge Set |
| Armless Chaise Lounge Set Cushions |
| Chaise Lounge Set |
| Lounge Set Cushions |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy












