
Brown Round Outdoor Gas Fir Pit Table With Chairs By Homeroots
One gas firepit set = one gas firepit table+four chairs. Gas firepit table: D70.86" x H27.16" with 0.31" tempered glass. Chair: 24.80" x 29.92" x 36.61" with 3.14" cushion
Specifications
| Product Category: | FIRE PITS |
| Product Dimensions: | 324.91in W x 27.56in D x 72.93in H |
| Product Material: | Polyethylene |
| Product Color: | Brown |
| Finish: | Aluminum |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 372326 |
| Product UPC: | 4512839444949 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Gas Fir Pit Table Chairs |
| Outdoor Gas Fir Pit Table |
| Fir Pit Table Chairs |
| Pit Table Chairs |
| Gas Fir Pit Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $5,058.20
-65%$5,058.20
$1,770.37More Images




Brown Round Outdoor Gas Fir Pit Table With Chairs By Homeroots
One gas firepit set = one gas firepit table+four chairs. Gas firepit table: D70.86" x H27.16" with 0.31" tempered glass. Chair: 24.80" x 29.92" x 36.61" with 3.14" cushion
Specifications
| Product Category: | FIRE PITS |
| Product Dimensions: | 324.91in W x 27.56in D x 72.93in H |
| Product Material: | Polyethylene |
| Product Color: | Brown |
| Finish: | Aluminum |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 372326 |
| Product UPC: | 4512839444949 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Gas Fir Pit Table Chairs |
| Outdoor Gas Fir Pit Table |
| Fir Pit Table Chairs |
| Pit Table Chairs |
| Gas Fir Pit Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
One gas firepit set = one gas firepit table+four chairs. Gas firepit table: D70.86" x H27.16" with 0.31" tempered glass. Chair: 24.80" x 29.92" x 36.61" with 3.14" cushion
Specifications
| Product Category: | FIRE PITS |
| Product Dimensions: | 324.91in W x 27.56in D x 72.93in H |
| Product Material: | Polyethylene |
| Product Color: | Brown |
| Finish: | Aluminum |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 372326 |
| Product UPC: | 4512839444949 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Gas Fir Pit Table Chairs |
| Outdoor Gas Fir Pit Table |
| Fir Pit Table Chairs |
| Pit Table Chairs |
| Gas Fir Pit Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























