
14" Square Glass Fire Pit Flame Protector By Homeroots
Add a layer of extra safety to your space with this Square Glass Fire Pit Protector. This glass and metal fire pit barrier reduces wind flow to your fire table that shields those gathered around. The high-quality glass shield easy and quick to install. It will give your firepit an added bit of modern good looks and keep things neat and safe. 14" x 14" X 6".
Specifications
| Product Category: | FIRE PITS |
| Product Dimensions: | 14in W x 6in D x 14in H |
| Product Material: | Glass |
| Product Color: | Silver |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 473912 |
| Product UPC: | 606114595229 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




14" Square Glass Fire Pit Flame Protector By Homeroots
Add a layer of extra safety to your space with this Square Glass Fire Pit Protector. This glass and metal fire pit barrier reduces wind flow to your fire table that shields those gathered around. The high-quality glass shield easy and quick to install. It will give your firepit an added bit of modern good looks and keep things neat and safe. 14" x 14" X 6".
Specifications
| Product Category: | FIRE PITS |
| Product Dimensions: | 14in W x 6in D x 14in H |
| Product Material: | Glass |
| Product Color: | Silver |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 473912 |
| Product UPC: | 606114595229 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Add a layer of extra safety to your space with this Square Glass Fire Pit Protector. This glass and metal fire pit barrier reduces wind flow to your fire table that shields those gathered around. The high-quality glass shield easy and quick to install. It will give your firepit an added bit of modern good looks and keep things neat and safe. 14" x 14" X 6".
Specifications
| Product Category: | FIRE PITS |
| Product Dimensions: | 14in W x 6in D x 14in H |
| Product Material: | Glass |
| Product Color: | Silver |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 473912 |
| Product UPC: | 606114595229 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy






















