
Antique Gold Floor Lamp With Fluted Black Metal Shade By Kalalou
This black and gold floor lamp has a rippled shade. Use anywhere you need a touch of black or golden shine. This rippled shade draws attention, but the style is unassuming.
Specifications
| Product Type: | Lighting |
| Product Dimension: | 8.25" L x 8.25" W x 63" H |
| Product Color: | Gold/Black |
| Product Material: | Metal |
| Product Finish: | Matte |
| Product Theme: | Modern |
| Care Instruction: | Wipe clean with lint free cloth. |
| Product SKU: | CLL2804 |
| Product UPC: | 841628194258 |
| Brand: | Kalalou |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $349.95
-65%$349.95
$122.48More Images




Antique Gold Floor Lamp With Fluted Black Metal Shade By Kalalou
This black and gold floor lamp has a rippled shade. Use anywhere you need a touch of black or golden shine. This rippled shade draws attention, but the style is unassuming.
Specifications
| Product Type: | Lighting |
| Product Dimension: | 8.25" L x 8.25" W x 63" H |
| Product Color: | Gold/Black |
| Product Material: | Metal |
| Product Finish: | Matte |
| Product Theme: | Modern |
| Care Instruction: | Wipe clean with lint free cloth. |
| Product SKU: | CLL2804 |
| Product UPC: | 841628194258 |
| Brand: | Kalalou |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This black and gold floor lamp has a rippled shade. Use anywhere you need a touch of black or golden shine. This rippled shade draws attention, but the style is unassuming.
Specifications
| Product Type: | Lighting |
| Product Dimension: | 8.25" L x 8.25" W x 63" H |
| Product Color: | Gold/Black |
| Product Material: | Metal |
| Product Finish: | Matte |
| Product Theme: | Modern |
| Care Instruction: | Wipe clean with lint free cloth. |
| Product SKU: | CLL2804 |
| Product UPC: | 841628194258 |
| Brand: | Kalalou |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy






















