
Zeno Gray Oak Computer Desk with Hutch By Homeroots
Elegant and super practical, the Zeno Gray Oak Computer Desk is a traditional desk with a hutch that can fit anywhere. Perfectly suitable for small home offices or bedrooms. It features a practical pull-out keyboard tray so you can maximize the desk surface, many shelves, a drawer, and a cabinet. The entire desk is made from a high-quality particle board with a modern gray oak finish. 71" H x 43" W x 23" D
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Desk Type: | Computer desk |
| Product Dimensions: | 70.8 H x 43.3 W x 22.9 D |
| Product Color: | Gray Oak |
| Product Material: | Particle Board |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Shape: | Rectangular Desk |
| Product Style: | Modern & Contemporany |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 403841 |
| Product UPC: | 808230121263 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Zeno Gray Oak Computer Desk |
| Gray Oak Computer Desk Hutch |
| Oak Computer Desk Hutch |
| Computer Desk Hutch |
| Gray Oak Computer Desk |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $746.91
-65%$746.91
$261.42More Images




Zeno Gray Oak Computer Desk with Hutch By Homeroots
Elegant and super practical, the Zeno Gray Oak Computer Desk is a traditional desk with a hutch that can fit anywhere. Perfectly suitable for small home offices or bedrooms. It features a practical pull-out keyboard tray so you can maximize the desk surface, many shelves, a drawer, and a cabinet. The entire desk is made from a high-quality particle board with a modern gray oak finish. 71" H x 43" W x 23" D
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Desk Type: | Computer desk |
| Product Dimensions: | 70.8 H x 43.3 W x 22.9 D |
| Product Color: | Gray Oak |
| Product Material: | Particle Board |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Shape: | Rectangular Desk |
| Product Style: | Modern & Contemporany |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 403841 |
| Product UPC: | 808230121263 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Zeno Gray Oak Computer Desk |
| Gray Oak Computer Desk Hutch |
| Oak Computer Desk Hutch |
| Computer Desk Hutch |
| Gray Oak Computer Desk |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Elegant and super practical, the Zeno Gray Oak Computer Desk is a traditional desk with a hutch that can fit anywhere. Perfectly suitable for small home offices or bedrooms. It features a practical pull-out keyboard tray so you can maximize the desk surface, many shelves, a drawer, and a cabinet. The entire desk is made from a high-quality particle board with a modern gray oak finish. 71" H x 43" W x 23" D
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Desk Type: | Computer desk |
| Product Dimensions: | 70.8 H x 43.3 W x 22.9 D |
| Product Color: | Gray Oak |
| Product Material: | Particle Board |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Shape: | Rectangular Desk |
| Product Style: | Modern & Contemporany |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 403841 |
| Product UPC: | 808230121263 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Zeno Gray Oak Computer Desk |
| Gray Oak Computer Desk Hutch |
| Oak Computer Desk Hutch |
| Computer Desk Hutch |
| Gray Oak Computer Desk |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























