
Yeager Aviator Console Cabinet By Homeroots
This aviation-inspired console cabinet will stylishly enhance your space. Featuring an industrial chic aesthetic, it is hand crafted from mango wood solids, mdf, and aluminum.
Specifications
| Product Dimensions: | 33" H x 55" W x 16" D |
| Product Color: | Gray |
| Product Finish: | Industrial Chic |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | LTL |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 389754 |
| Product UPC: | 4512822876566 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images

Yeager Aviator Console Cabinet By Homeroots
This aviation-inspired console cabinet will stylishly enhance your space. Featuring an industrial chic aesthetic, it is hand crafted from mango wood solids, mdf, and aluminum.
Specifications
| Product Dimensions: | 33" H x 55" W x 16" D |
| Product Color: | Gray |
| Product Finish: | Industrial Chic |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | LTL |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 389754 |
| Product UPC: | 4512822876566 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This aviation-inspired console cabinet will stylishly enhance your space. Featuring an industrial chic aesthetic, it is hand crafted from mango wood solids, mdf, and aluminum.
Specifications
| Product Dimensions: | 33" H x 55" W x 16" D |
| Product Color: | Gray |
| Product Finish: | Industrial Chic |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | LTL |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 389754 |
| Product UPC: | 4512822876566 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























