
X Shaped Console Table By Homeroots
The X Shaped Console covers nearly every item of a contemporary lover's wish list. This mirrored-top console is ready to showcase an array of decorative options. Its chrome base features an "X" pattern, giving it a high-end feel from the ground up. Place this modern gem in your living, bedroom, or entryway for a design element that's sure to please. 31" x 47.2" x 13.8".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 47.2in W x 16.5in D x 31.1in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Silver |
| Top Color: | Silver |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396850 |
| Product UPC: | 808230069923 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $880.00
-65%$880.00
$308.00More Images







X Shaped Console Table By Homeroots
The X Shaped Console covers nearly every item of a contemporary lover's wish list. This mirrored-top console is ready to showcase an array of decorative options. Its chrome base features an "X" pattern, giving it a high-end feel from the ground up. Place this modern gem in your living, bedroom, or entryway for a design element that's sure to please. 31" x 47.2" x 13.8".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 47.2in W x 16.5in D x 31.1in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Silver |
| Top Color: | Silver |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396850 |
| Product UPC: | 808230069923 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The X Shaped Console covers nearly every item of a contemporary lover's wish list. This mirrored-top console is ready to showcase an array of decorative options. Its chrome base features an "X" pattern, giving it a high-end feel from the ground up. Place this modern gem in your living, bedroom, or entryway for a design element that's sure to please. 31" x 47.2" x 13.8".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 47.2in W x 16.5in D x 31.1in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Silver |
| Top Color: | Silver |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396850 |
| Product UPC: | 808230069923 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























