
Woven Seagrass And Iron Leaf Wall Panel By Kalalou
Fall for this woven seagrass and iron leaf panel in the autumn or all year long. A large leaf in relief takes center stage in this handcrafted Haitian piece. Hang alone or pair it with other botanical prints and hangings. A
Specifications
| Product Dimension: | 28" L x 4.5" W x 40.5" H |
| Product Material: | Seagrass/Iron |
| Product Finish: | Clear Coat |
| Product Color: | Tan |
| Shipping Freight: | No |
| Product SKU: | A6615 |
| Product UPC: | 8416281101676 |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Handcrafted By Skilled Artisans In Haiti. |
| Care Instructions - Wipe Clean With A Lint Free, Dry Cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images


Woven Seagrass And Iron Leaf Wall Panel By Kalalou
Fall for this woven seagrass and iron leaf panel in the autumn or all year long. A large leaf in relief takes center stage in this handcrafted Haitian piece. Hang alone or pair it with other botanical prints and hangings. A
Specifications
| Product Dimension: | 28" L x 4.5" W x 40.5" H |
| Product Material: | Seagrass/Iron |
| Product Finish: | Clear Coat |
| Product Color: | Tan |
| Shipping Freight: | No |
| Product SKU: | A6615 |
| Product UPC: | 8416281101676 |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Handcrafted By Skilled Artisans In Haiti. |
| Care Instructions - Wipe Clean With A Lint Free, Dry Cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Fall for this woven seagrass and iron leaf panel in the autumn or all year long. A large leaf in relief takes center stage in this handcrafted Haitian piece. Hang alone or pair it with other botanical prints and hangings. A
Specifications
| Product Dimension: | 28" L x 4.5" W x 40.5" H |
| Product Material: | Seagrass/Iron |
| Product Finish: | Clear Coat |
| Product Color: | Tan |
| Shipping Freight: | No |
| Product SKU: | A6615 |
| Product UPC: | 8416281101676 |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Handcrafted By Skilled Artisans In Haiti. |
| Care Instructions - Wipe Clean With A Lint Free, Dry Cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























