
Wooden Wall Towel Rack By Kalalou
Store towels or mats in style with this wooden towel rack. Made in India, this towel rack keeps linens on the wall and out of the way. This rectangular-shaped towel space is great for poolside, master or guest bath, or in the gym.
Specifications
| Product Dimension: | 9.5" L x 8" W x 28" H |
| Product Color: | Brown |
| Product Material: | Wood |
| Product Finish: | Stained |
| Product SKU: | NRAH1038 |
| Product UPC: | 8416281104081 |
| Shipping Freight: | No |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| 2 keyhole hangers. |
| Care Instructions - Wipe clean with a lint free, dry cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




Wooden Wall Towel Rack By Kalalou
Store towels or mats in style with this wooden towel rack. Made in India, this towel rack keeps linens on the wall and out of the way. This rectangular-shaped towel space is great for poolside, master or guest bath, or in the gym.
Specifications
| Product Dimension: | 9.5" L x 8" W x 28" H |
| Product Color: | Brown |
| Product Material: | Wood |
| Product Finish: | Stained |
| Product SKU: | NRAH1038 |
| Product UPC: | 8416281104081 |
| Shipping Freight: | No |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| 2 keyhole hangers. |
| Care Instructions - Wipe clean with a lint free, dry cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Store towels or mats in style with this wooden towel rack. Made in India, this towel rack keeps linens on the wall and out of the way. This rectangular-shaped towel space is great for poolside, master or guest bath, or in the gym.
Specifications
| Product Dimension: | 9.5" L x 8" W x 28" H |
| Product Color: | Brown |
| Product Material: | Wood |
| Product Finish: | Stained |
| Product SKU: | NRAH1038 |
| Product UPC: | 8416281104081 |
| Shipping Freight: | No |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| 2 keyhole hangers. |
| Care Instructions - Wipe clean with a lint free, dry cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























