
Wooden Teak Leaf Tray By Kalalou
Display all your autumn decorations or use this leaf tray as your Thanksgiving centerpiece. Made in Indonesia, it suits all decor styles and purposes.
Specifications
| Product Dimension: | 29" L x 13" W x 3" H |
| Product Material: | Teakwood |
| Product Finish: | Natural |
| Product Color: | Brown |
| Shipping Freight: | No |
| Product SKU: | DRA1007 |
| Product UPC: | 8416281102956 |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Handcrafted By Skilled Artisans In Indonesia. |
| Care Instructions - Wipe Clean With A Lint Free, Dry Cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images

Wooden Teak Leaf Tray By Kalalou
Display all your autumn decorations or use this leaf tray as your Thanksgiving centerpiece. Made in Indonesia, it suits all decor styles and purposes.
Specifications
| Product Dimension: | 29" L x 13" W x 3" H |
| Product Material: | Teakwood |
| Product Finish: | Natural |
| Product Color: | Brown |
| Shipping Freight: | No |
| Product SKU: | DRA1007 |
| Product UPC: | 8416281102956 |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Handcrafted By Skilled Artisans In Indonesia. |
| Care Instructions - Wipe Clean With A Lint Free, Dry Cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Display all your autumn decorations or use this leaf tray as your Thanksgiving centerpiece. Made in Indonesia, it suits all decor styles and purposes.
Specifications
| Product Dimension: | 29" L x 13" W x 3" H |
| Product Material: | Teakwood |
| Product Finish: | Natural |
| Product Color: | Brown |
| Shipping Freight: | No |
| Product SKU: | DRA1007 |
| Product UPC: | 8416281102956 |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Handcrafted By Skilled Artisans In Indonesia. |
| Care Instructions - Wipe Clean With A Lint Free, Dry Cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























