
Wooden Spheres Strung Taper Holders By Kalalou
Natural wooden balls make up this candle holder. Four taper openings allow you to arrange this 19.5" length in any configuration. This piece wows as a table topper or shelf decor.
Specifications
| Product Dimension: | 39" x 3"d |
| Product Material: | Wood/Cotton/Metal |
| Product Color: | Brown |
| Product Finish: | Natural |
| Shipping Freight: | No |
| Product SKU: | NANU1046 |
| Product UPC: | 841628198058 |
| Brand: | Kalalou |
| Care Instruction: | Wipe with lint free cloth |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images

Wooden Spheres Strung Taper Holders By Kalalou
Natural wooden balls make up this candle holder. Four taper openings allow you to arrange this 19.5" length in any configuration. This piece wows as a table topper or shelf decor.
Specifications
| Product Dimension: | 39" x 3"d |
| Product Material: | Wood/Cotton/Metal |
| Product Color: | Brown |
| Product Finish: | Natural |
| Shipping Freight: | No |
| Product SKU: | NANU1046 |
| Product UPC: | 841628198058 |
| Brand: | Kalalou |
| Care Instruction: | Wipe with lint free cloth |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Natural wooden balls make up this candle holder. Four taper openings allow you to arrange this 19.5" length in any configuration. This piece wows as a table topper or shelf decor.
Specifications
| Product Dimension: | 39" x 3"d |
| Product Material: | Wood/Cotton/Metal |
| Product Color: | Brown |
| Product Finish: | Natural |
| Shipping Freight: | No |
| Product SKU: | NANU1046 |
| Product UPC: | 841628198058 |
| Brand: | Kalalou |
| Care Instruction: | Wipe with lint free cloth |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























