
Wooden Lift Top Desk With Textured Finish And Drawers, Brown And White By Benzara
This transitional office lift top desk is unique and designed to stand out with its very raw textured look and elegant design. It has pull-out drawers with button style drawer handles. It has bar metal handles which stand out on the basis of design.
Specifications
| Product Dimensions: | 31 H x 60 W x 28 L |
| Product Material: | Wood, Metal |
| Product Color: | Brown and White |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM213250 |
| Product UPC: | 192551415324 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| Comes as a single unit |
| Wooden construction with metal hardware |
| Top drawers |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images





Wooden Lift Top Desk With Textured Finish And Drawers, Brown And White By Benzara
This transitional office lift top desk is unique and designed to stand out with its very raw textured look and elegant design. It has pull-out drawers with button style drawer handles. It has bar metal handles which stand out on the basis of design.
Specifications
| Product Dimensions: | 31 H x 60 W x 28 L |
| Product Material: | Wood, Metal |
| Product Color: | Brown and White |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM213250 |
| Product UPC: | 192551415324 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| Comes as a single unit |
| Wooden construction with metal hardware |
| Top drawers |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This transitional office lift top desk is unique and designed to stand out with its very raw textured look and elegant design. It has pull-out drawers with button style drawer handles. It has bar metal handles which stand out on the basis of design.
Specifications
| Product Dimensions: | 31 H x 60 W x 28 L |
| Product Material: | Wood, Metal |
| Product Color: | Brown and White |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM213250 |
| Product UPC: | 192551415324 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| Comes as a single unit |
| Wooden construction with metal hardware |
| Top drawers |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























