
Wooden Game Set with Brass Goblet By Homeroots
A unique three in one game that includes dice, domino, and cards. This set is made out of wood and a brass dice shaker, which serves as a mobile form of effortless entertainment for the whole family. Perfect as a gift or to be used as your own. Includes one set of cards, 5 dice, full domino set, and two brass goblets. Features: Card size: 3.5"x2.25" Dice size: 5/8"x5/8" Dice shaker size: 1.5"x1.5"x1.75" Domino size: 1.5"x0.75" Material: Wood
Specifications
| Product Dimensions: | 2.5" H x 5.25" W x 8" D |
| Product Color: | Multiple Colors |
| Product Material: | Iron |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 364349 |
| Product UPC: | 4512839551647 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images





Wooden Game Set with Brass Goblet By Homeroots
A unique three in one game that includes dice, domino, and cards. This set is made out of wood and a brass dice shaker, which serves as a mobile form of effortless entertainment for the whole family. Perfect as a gift or to be used as your own. Includes one set of cards, 5 dice, full domino set, and two brass goblets. Features: Card size: 3.5"x2.25" Dice size: 5/8"x5/8" Dice shaker size: 1.5"x1.5"x1.75" Domino size: 1.5"x0.75" Material: Wood
Specifications
| Product Dimensions: | 2.5" H x 5.25" W x 8" D |
| Product Color: | Multiple Colors |
| Product Material: | Iron |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 364349 |
| Product UPC: | 4512839551647 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
A unique three in one game that includes dice, domino, and cards. This set is made out of wood and a brass dice shaker, which serves as a mobile form of effortless entertainment for the whole family. Perfect as a gift or to be used as your own. Includes one set of cards, 5 dice, full domino set, and two brass goblets. Features: Card size: 3.5"x2.25" Dice size: 5/8"x5/8" Dice shaker size: 1.5"x1.5"x1.75" Domino size: 1.5"x0.75" Material: Wood
Specifications
| Product Dimensions: | 2.5" H x 5.25" W x 8" D |
| Product Color: | Multiple Colors |
| Product Material: | Iron |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 364349 |
| Product UPC: | 4512839551647 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























