
Wooden Footrest With Fabric Upholstered Padded Top, Gray And Brown By Benzara
Add style and comfort to your home with this transitional style Footrest. Upholstered in gray fabric with cushioning, the Footrest is perfect for providing rest and comfort to your feet. The brown finished angled legs add and style to the overall design.
Specifications
| Product Dimensions: | 16 H x 22 W x 18 L |
| Product Material: | Solid Wood, MDF, and Fabric |
| Product Color: | Gray and Brown |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM220534 |
| Product UPC: | 192551478947 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| A single piece of Footrest |
| Dual tone look |
| Upholstered in gray fabric |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




Wooden Footrest With Fabric Upholstered Padded Top, Gray And Brown By Benzara
Add style and comfort to your home with this transitional style Footrest. Upholstered in gray fabric with cushioning, the Footrest is perfect for providing rest and comfort to your feet. The brown finished angled legs add and style to the overall design.
Specifications
| Product Dimensions: | 16 H x 22 W x 18 L |
| Product Material: | Solid Wood, MDF, and Fabric |
| Product Color: | Gray and Brown |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM220534 |
| Product UPC: | 192551478947 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| A single piece of Footrest |
| Dual tone look |
| Upholstered in gray fabric |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Add style and comfort to your home with this transitional style Footrest. Upholstered in gray fabric with cushioning, the Footrest is perfect for providing rest and comfort to your feet. The brown finished angled legs add and style to the overall design.
Specifications
| Product Dimensions: | 16 H x 22 W x 18 L |
| Product Material: | Solid Wood, MDF, and Fabric |
| Product Color: | Gray and Brown |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM220534 |
| Product UPC: | 192551478947 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| A single piece of Footrest |
| Dual tone look |
| Upholstered in gray fabric |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























