
Wooden Bookcase With 3 Shelves And 1 Drawer Dark Brown By Benzara
Provide a sophisticated abode to all your books with the inclusion of this transitional style Bookcase which offers spacious storage with its 3 shelves and 1 smooth gliding drawer. Constructed from solid wood and veneer, it is accented with dark brown finish.
Specifications
| Product Dimensions: | 70.75 H x 31.5 W x 11.75 L |
| Product Material: | Solid Wood and Veneer |
| Product Color: | Brown |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM229684 |
| Product UPC: | 192551554467 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| A single piece of Bookcase |
| Incorporates 3 shelves |
| 1 Smooth gliding drawer |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $635.97
-65%$635.97
$222.59More Images




Wooden Bookcase With 3 Shelves And 1 Drawer Dark Brown By Benzara
Provide a sophisticated abode to all your books with the inclusion of this transitional style Bookcase which offers spacious storage with its 3 shelves and 1 smooth gliding drawer. Constructed from solid wood and veneer, it is accented with dark brown finish.
Specifications
| Product Dimensions: | 70.75 H x 31.5 W x 11.75 L |
| Product Material: | Solid Wood and Veneer |
| Product Color: | Brown |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM229684 |
| Product UPC: | 192551554467 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| A single piece of Bookcase |
| Incorporates 3 shelves |
| 1 Smooth gliding drawer |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Provide a sophisticated abode to all your books with the inclusion of this transitional style Bookcase which offers spacious storage with its 3 shelves and 1 smooth gliding drawer. Constructed from solid wood and veneer, it is accented with dark brown finish.
Specifications
| Product Dimensions: | 70.75 H x 31.5 W x 11.75 L |
| Product Material: | Solid Wood and Veneer |
| Product Color: | Brown |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM229684 |
| Product UPC: | 192551554467 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| A single piece of Bookcase |
| Incorporates 3 shelves |
| 1 Smooth gliding drawer |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























