
Wood And Tin Table Top Christmas Angels (Min 2) Set Of 3 By Kalalou
These wood and tin tabletop angels with carved bodies and hammered wings are a unique addition to your holiday decor. Set them on your mantle or around your nativity to represent the heavenly host. This set of three is made in India.
Specifications
| Product Dimension: | Large: 7.25" x 3" x 9"t Medium: 6" x 2.75" x 7"t Small: 4.5" x 2.25" x 6"t |
| Product Material: | Pressed Tin/Carved Wood |
| Product Finish: | Whitewashed |
| Product Color: | Multi |
| Shipping Freight: | No |
| Product SKU: | NNV1205K |
| Product UPC: | 8416281104857 |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Set Includes 3 Pieces. One Each Size. |
| Care Instructions - Wipe Clean With A Lint Free, Dry Cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images

Wood And Tin Table Top Christmas Angels (Min 2) Set Of 3 By Kalalou
These wood and tin tabletop angels with carved bodies and hammered wings are a unique addition to your holiday decor. Set them on your mantle or around your nativity to represent the heavenly host. This set of three is made in India.
Specifications
| Product Dimension: | Large: 7.25" x 3" x 9"t Medium: 6" x 2.75" x 7"t Small: 4.5" x 2.25" x 6"t |
| Product Material: | Pressed Tin/Carved Wood |
| Product Finish: | Whitewashed |
| Product Color: | Multi |
| Shipping Freight: | No |
| Product SKU: | NNV1205K |
| Product UPC: | 8416281104857 |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Set Includes 3 Pieces. One Each Size. |
| Care Instructions - Wipe Clean With A Lint Free, Dry Cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
These wood and tin tabletop angels with carved bodies and hammered wings are a unique addition to your holiday decor. Set them on your mantle or around your nativity to represent the heavenly host. This set of three is made in India.
Specifications
| Product Dimension: | Large: 7.25" x 3" x 9"t Medium: 6" x 2.75" x 7"t Small: 4.5" x 2.25" x 6"t |
| Product Material: | Pressed Tin/Carved Wood |
| Product Finish: | Whitewashed |
| Product Color: | Multi |
| Shipping Freight: | No |
| Product SKU: | NNV1205K |
| Product UPC: | 8416281104857 |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Set Includes 3 Pieces. One Each Size. |
| Care Instructions - Wipe Clean With A Lint Free, Dry Cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























