
Wine Cabinet By Homeroots
Add a touch of elegance to your bar area or dining room this stylish wine cabinet. This nautical vintage styled, elegant, wine cabinet fits 5 bottles of wine on the bottom rack and you can further store wine glasses on the sleek storage cabinet drawer on top, equipped with four legs and wheels for home, office, or wherever you would like to receive guests in a classy manner. Whether it is open or closed this cabinet is a highlight to any room. Features: Overall dimension: 20" W x 14" D x 36" H Vintage finish 4 casters for easy relocation Holds up to 5 bottles of wine Wood and MDF construction Assembly required
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 14in W x 20in D x 36in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Manufactured Wood |
| Top Material: | Solid Manufactured Wood |
| Product Color: | Multiple Colors |
| Top Color: | Red |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 364361 |
| Product UPC: | 4512839551524 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 14 20 36 Wine Cabinet |
| 20 36 Wine Cabinet |
| 36 Wine Cabinet |
| 14 20 36 Wine |
| 20 36 Wine |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $322.48
-65%$322.48
$112.87More Images





Wine Cabinet By Homeroots
Add a touch of elegance to your bar area or dining room this stylish wine cabinet. This nautical vintage styled, elegant, wine cabinet fits 5 bottles of wine on the bottom rack and you can further store wine glasses on the sleek storage cabinet drawer on top, equipped with four legs and wheels for home, office, or wherever you would like to receive guests in a classy manner. Whether it is open or closed this cabinet is a highlight to any room. Features: Overall dimension: 20" W x 14" D x 36" H Vintage finish 4 casters for easy relocation Holds up to 5 bottles of wine Wood and MDF construction Assembly required
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 14in W x 20in D x 36in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Manufactured Wood |
| Top Material: | Solid Manufactured Wood |
| Product Color: | Multiple Colors |
| Top Color: | Red |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 364361 |
| Product UPC: | 4512839551524 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 14 20 36 Wine Cabinet |
| 20 36 Wine Cabinet |
| 36 Wine Cabinet |
| 14 20 36 Wine |
| 20 36 Wine |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Add a touch of elegance to your bar area or dining room this stylish wine cabinet. This nautical vintage styled, elegant, wine cabinet fits 5 bottles of wine on the bottom rack and you can further store wine glasses on the sleek storage cabinet drawer on top, equipped with four legs and wheels for home, office, or wherever you would like to receive guests in a classy manner. Whether it is open or closed this cabinet is a highlight to any room. Features: Overall dimension: 20" W x 14" D x 36" H Vintage finish 4 casters for easy relocation Holds up to 5 bottles of wine Wood and MDF construction Assembly required
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 14in W x 20in D x 36in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Manufactured Wood |
| Top Material: | Solid Manufactured Wood |
| Product Color: | Multiple Colors |
| Top Color: | Red |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 364361 |
| Product UPC: | 4512839551524 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 14 20 36 Wine Cabinet |
| 20 36 Wine Cabinet |
| 36 Wine Cabinet |
| 14 20 36 Wine |
| 20 36 Wine |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























