
Wilshire Glossy White Accent Chest By Homeroots
Perched atop four sleek legs, this white accent chest will complement any room in your home. Great for stowing away linens in the diningroom or use as a night stand in your bedroom. The ring pulls are a modern complement to this white chest.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 34in W x 18in D x 30in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Glossy White |
| Product Color: | White |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822877037 |
| Product SKU: | 389803 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wilshire Glossy White Accent Chest |
| Glossy White Accent Chest |
| Wilshire Glossy White Accent |
| White Accent Chest |
| Wilshire Glossy White |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $959.98
-65%$959.98
$335.99More Images





Wilshire Glossy White Accent Chest By Homeroots
Perched atop four sleek legs, this white accent chest will complement any room in your home. Great for stowing away linens in the diningroom or use as a night stand in your bedroom. The ring pulls are a modern complement to this white chest.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 34in W x 18in D x 30in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Glossy White |
| Product Color: | White |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822877037 |
| Product SKU: | 389803 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wilshire Glossy White Accent Chest |
| Glossy White Accent Chest |
| Wilshire Glossy White Accent |
| White Accent Chest |
| Wilshire Glossy White |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Perched atop four sleek legs, this white accent chest will complement any room in your home. Great for stowing away linens in the diningroom or use as a night stand in your bedroom. The ring pulls are a modern complement to this white chest.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 34in W x 18in D x 30in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Glossy White |
| Product Color: | White |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822877037 |
| Product SKU: | 389803 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wilshire Glossy White Accent Chest |
| Glossy White Accent Chest |
| Wilshire Glossy White Accent |
| White Accent Chest |
| Wilshire Glossy White |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























