
White with Silver Metal Computer Desk By Homeroots
That unused corner in your home just got filled with this perfectly angled, contemporary style, corner computer desk with thick paneling. The silver metal framing elevates the whole design into a stylish and practical workspace. This desk provides plenty
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Product Dimensions: | 30 H x 42 W x 42 D |
| Product Color: | White,Silver |
| Product Material: | Particleboard |
| Product Style: | Contemporary, Modern |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 355733 |
| Product UPC: | 4512839642888 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 30 Whitewithsilver Metal Computer Desk |
| Whitewithsilver Metal Computer Desk |
| 42 30 Whitewithsilver Metal Computer |
| Metal Computer Desk |
| 30 Whitewithsilver Metal Computer |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images















White with Silver Metal Computer Desk By Homeroots
That unused corner in your home just got filled with this perfectly angled, contemporary style, corner computer desk with thick paneling. The silver metal framing elevates the whole design into a stylish and practical workspace. This desk provides plenty
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Product Dimensions: | 30 H x 42 W x 42 D |
| Product Color: | White,Silver |
| Product Material: | Particleboard |
| Product Style: | Contemporary, Modern |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 355733 |
| Product UPC: | 4512839642888 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 30 Whitewithsilver Metal Computer Desk |
| Whitewithsilver Metal Computer Desk |
| 42 30 Whitewithsilver Metal Computer |
| Metal Computer Desk |
| 30 Whitewithsilver Metal Computer |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
That unused corner in your home just got filled with this perfectly angled, contemporary style, corner computer desk with thick paneling. The silver metal framing elevates the whole design into a stylish and practical workspace. This desk provides plenty
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Product Dimensions: | 30 H x 42 W x 42 D |
| Product Color: | White,Silver |
| Product Material: | Particleboard |
| Product Style: | Contemporary, Modern |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 355733 |
| Product UPC: | 4512839642888 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 30 Whitewithsilver Metal Computer Desk |
| Whitewithsilver Metal Computer Desk |
| 42 30 Whitewithsilver Metal Computer |
| Metal Computer Desk |
| 30 Whitewithsilver Metal Computer |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























