
Whitewashed Tone Wood With Herringbone Pattern With Metal Raised Edges Tray By Homeroots
Exceptionally Crafted From Wood Finished In A Whitewashed Tone, Is A Large Rectangular Tray That Flaunts An Amazing Herringbone Pattern.Has A Simple Design With Clean Lines And Raised Edges That Feature Rustic Metal Handles For Convenience. A Perfect Mix Of Functionality And Charm, The Alfred Fits Perfectly In Spaces Based On The Enduring Elegance And Farmhouse Design Styles.
Specifications
| Product Category: | Trays |
| Product Dimensions: | 35in W x 16in D x 4in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Whitewash |
| Primary Material: | Cedar Wood |
| Shape: | Rectangular |
| Dishwasher Safe: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822896052 |
| Product SKU: | 376044 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Whitewashed Tone Wood Herringbone Pattern |
| Whitewashed Tone Wood |
| Pattern Metal Raised Edges Tray |
| Whitewashed Tone Wood Herringbone |
| Tone Wood Herringbone Pattern Metal |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $108.23
-65%$108.23
$37.88More Images




Whitewashed Tone Wood With Herringbone Pattern With Metal Raised Edges Tray By Homeroots
Exceptionally Crafted From Wood Finished In A Whitewashed Tone, Is A Large Rectangular Tray That Flaunts An Amazing Herringbone Pattern.Has A Simple Design With Clean Lines And Raised Edges That Feature Rustic Metal Handles For Convenience. A Perfect Mix Of Functionality And Charm, The Alfred Fits Perfectly In Spaces Based On The Enduring Elegance And Farmhouse Design Styles.
Specifications
| Product Category: | Trays |
| Product Dimensions: | 35in W x 16in D x 4in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Whitewash |
| Primary Material: | Cedar Wood |
| Shape: | Rectangular |
| Dishwasher Safe: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822896052 |
| Product SKU: | 376044 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Whitewashed Tone Wood Herringbone Pattern |
| Whitewashed Tone Wood |
| Pattern Metal Raised Edges Tray |
| Whitewashed Tone Wood Herringbone |
| Tone Wood Herringbone Pattern Metal |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Exceptionally Crafted From Wood Finished In A Whitewashed Tone, Is A Large Rectangular Tray That Flaunts An Amazing Herringbone Pattern.Has A Simple Design With Clean Lines And Raised Edges That Feature Rustic Metal Handles For Convenience. A Perfect Mix Of Functionality And Charm, The Alfred Fits Perfectly In Spaces Based On The Enduring Elegance And Farmhouse Design Styles.
Specifications
| Product Category: | Trays |
| Product Dimensions: | 35in W x 16in D x 4in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Whitewash |
| Primary Material: | Cedar Wood |
| Shape: | Rectangular |
| Dishwasher Safe: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822896052 |
| Product SKU: | 376044 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Whitewashed Tone Wood Herringbone Pattern |
| Whitewashed Tone Wood |
| Pattern Metal Raised Edges Tray |
| Whitewashed Tone Wood Herringbone |
| Tone Wood Herringbone Pattern Metal |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























