
WhiteBlueOvalWillow Basket Set of By Homeroots
A set of five oval willow baskets will bring up the tidiness of a home. Each basket can hold different things for different reasons. Childrens toys are just suitable to be kept in the smaller baskets, while laundry could be collected into the larger ones. They come in five different sizes below: 1: 20 x 14.5 x 23 2: 17 x 12 x 18 3: 15 x 11 x 6 4: 13 x 9.5 x 5.5 5: 10 x 7 x 5
Specifications
| Product Dimensions: | 23" H x 14.5" W x 20" D |
| Product Color: | White and Blue |
| Product Material: | Aluminum |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 365075 |
| Product UPC: | 4512839555553 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




WhiteBlueOvalWillow Basket Set of By Homeroots
A set of five oval willow baskets will bring up the tidiness of a home. Each basket can hold different things for different reasons. Childrens toys are just suitable to be kept in the smaller baskets, while laundry could be collected into the larger ones. They come in five different sizes below: 1: 20 x 14.5 x 23 2: 17 x 12 x 18 3: 15 x 11 x 6 4: 13 x 9.5 x 5.5 5: 10 x 7 x 5
Specifications
| Product Dimensions: | 23" H x 14.5" W x 20" D |
| Product Color: | White and Blue |
| Product Material: | Aluminum |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 365075 |
| Product UPC: | 4512839555553 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
A set of five oval willow baskets will bring up the tidiness of a home. Each basket can hold different things for different reasons. Childrens toys are just suitable to be kept in the smaller baskets, while laundry could be collected into the larger ones. They come in five different sizes below: 1: 20 x 14.5 x 23 2: 17 x 12 x 18 3: 15 x 11 x 6 4: 13 x 9.5 x 5.5 5: 10 x 7 x 5
Specifications
| Product Dimensions: | 23" H x 14.5" W x 20" D |
| Product Color: | White and Blue |
| Product Material: | Aluminum |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 365075 |
| Product UPC: | 4512839555553 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























