
White Wooden Leg Nightstand By Homeroots
the alluring beauty and modern style of this nightstand will surely transform the hollow of any bedroom or living room into something spectacular. its sleek edges and design offer a perfect accent to the existing decor in your living space. this masterpiece features two drawers for safekeeping personal stuffs like novels, jewelry box or cosmetics. the unique design is solidified by the high gloss finish and the chromed legs. our nightstand comes with intricate design that makes it an ideal piece for your bedroom.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 23 H x 23 W x 15 D |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | White |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 286602 |
| Product UPC: | 689211808973 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 23 White Wooden Leg Nightstand |
| Wooden Leg Nightstand |
| White Wooden Leg Nightstand |
| 15 23 White Wooden Leg |
| 23 White Wooden Leg |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $293.49
-65%$293.49
$102.72More Images



White Wooden Leg Nightstand By Homeroots
the alluring beauty and modern style of this nightstand will surely transform the hollow of any bedroom or living room into something spectacular. its sleek edges and design offer a perfect accent to the existing decor in your living space. this masterpiece features two drawers for safekeeping personal stuffs like novels, jewelry box or cosmetics. the unique design is solidified by the high gloss finish and the chromed legs. our nightstand comes with intricate design that makes it an ideal piece for your bedroom.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 23 H x 23 W x 15 D |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | White |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 286602 |
| Product UPC: | 689211808973 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 23 White Wooden Leg Nightstand |
| Wooden Leg Nightstand |
| White Wooden Leg Nightstand |
| 15 23 White Wooden Leg |
| 23 White Wooden Leg |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
the alluring beauty and modern style of this nightstand will surely transform the hollow of any bedroom or living room into something spectacular. its sleek edges and design offer a perfect accent to the existing decor in your living space. this masterpiece features two drawers for safekeeping personal stuffs like novels, jewelry box or cosmetics. the unique design is solidified by the high gloss finish and the chromed legs. our nightstand comes with intricate design that makes it an ideal piece for your bedroom.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 23 H x 23 W x 15 D |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | White |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 286602 |
| Product UPC: | 689211808973 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 23 White Wooden Leg Nightstand |
| Wooden Leg Nightstand |
| White Wooden Leg Nightstand |
| 15 23 White Wooden Leg |
| 23 White Wooden Leg |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























