
White Wooden 2 Drawer Nightstand By Homeroots
The alluring beauty and modern style of this nightstand will surely transform the hollow of any bedroom or living room into something spectacular. Its sleek edges and design offer a perfect accent to the existing decor in your living space. This masterpiece features two drawers for safekeeping personal stuffs like novels, jewelry box or cosmetics. The unique design is solidified by the wooden case-frame and the tapered legs. Our nightstand comes with intricate design that makes it an ideal piece for your bedroom. 24" X 16" X 25"
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 25 H x 24 W x 16 D |
| Product Material: | Particleboard |
| Frame Material: | Manufactured Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | White |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 286121 |
| Product UPC: | 689211806092 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| White Wooden Drawer Nightstand |
| Wooden Drawer Nightstand |
| White Wooden Drawer |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $139.44
-65%$139.44
$48.80More Images




White Wooden 2 Drawer Nightstand By Homeroots
The alluring beauty and modern style of this nightstand will surely transform the hollow of any bedroom or living room into something spectacular. Its sleek edges and design offer a perfect accent to the existing decor in your living space. This masterpiece features two drawers for safekeeping personal stuffs like novels, jewelry box or cosmetics. The unique design is solidified by the wooden case-frame and the tapered legs. Our nightstand comes with intricate design that makes it an ideal piece for your bedroom. 24" X 16" X 25"
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 25 H x 24 W x 16 D |
| Product Material: | Particleboard |
| Frame Material: | Manufactured Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | White |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 286121 |
| Product UPC: | 689211806092 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| White Wooden Drawer Nightstand |
| Wooden Drawer Nightstand |
| White Wooden Drawer |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The alluring beauty and modern style of this nightstand will surely transform the hollow of any bedroom or living room into something spectacular. Its sleek edges and design offer a perfect accent to the existing decor in your living space. This masterpiece features two drawers for safekeeping personal stuffs like novels, jewelry box or cosmetics. The unique design is solidified by the wooden case-frame and the tapered legs. Our nightstand comes with intricate design that makes it an ideal piece for your bedroom. 24" X 16" X 25"
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 25 H x 24 W x 16 D |
| Product Material: | Particleboard |
| Frame Material: | Manufactured Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | White |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 286121 |
| Product UPC: | 689211806092 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| White Wooden Drawer Nightstand |
| Wooden Drawer Nightstand |
| White Wooden Drawer |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























