
White Wood Veneer Laminated Loft Bed By Homeroots
This loft bed in weathered white finish is sturdy enough to ensure safety of your children. Put it in any youth bedroom for your children to create memorable adventures.
Specifications
| Product Category: | Beds |
| Product Dimensions: | 66 H x 45 W x 92 D |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Manufactured Wood |
| Finish: | White |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 347201 |
| Product UPC: | 4512839709949 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wood Veneer Laminated Loft Bed |
| White Wood Veneer Laminated Loft |
| Veneer Laminated Loft Bed |
| Laminated Loft Bed |
| Wood Veneer Laminated Loft |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,240.69
-65%$1,240.69
$434.24More Images


White Wood Veneer Laminated Loft Bed By Homeroots
This loft bed in weathered white finish is sturdy enough to ensure safety of your children. Put it in any youth bedroom for your children to create memorable adventures.
Specifications
| Product Category: | Beds |
| Product Dimensions: | 66 H x 45 W x 92 D |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Manufactured Wood |
| Finish: | White |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 347201 |
| Product UPC: | 4512839709949 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wood Veneer Laminated Loft Bed |
| White Wood Veneer Laminated Loft |
| Veneer Laminated Loft Bed |
| Laminated Loft Bed |
| Wood Veneer Laminated Loft |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This loft bed in weathered white finish is sturdy enough to ensure safety of your children. Put it in any youth bedroom for your children to create memorable adventures.
Specifications
| Product Category: | Beds |
| Product Dimensions: | 66 H x 45 W x 92 D |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Manufactured Wood |
| Finish: | White |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 347201 |
| Product UPC: | 4512839709949 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wood Veneer Laminated Loft Bed |
| White Wood Veneer Laminated Loft |
| Veneer Laminated Loft Bed |
| Laminated Loft Bed |
| Wood Veneer Laminated Loft |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























