
White Wood Trundle Twin By Homeroots
This trundle offers a stylish look. The trundle can hold a mattress for additional guests or could be used as a drawer for additional storage spaces. Convenient and flexible, this trundle will pair perfectly with a bed.
*Only includes Trundle
Specifications
| Product Category: | Beds |
| Product Dimensions: | 11 H x 41 W x 75 D |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | White |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 347192 |
| Product UPC: | 4512839709857 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 11 White Wood Trundle Twin |
| White Wood Trundle Twin |
| 75 11 White Wood Trundle |
| Wood Trundle Twin |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $285.10
-65%$285.10
$99.78More Images



White Wood Trundle Twin By Homeroots
This trundle offers a stylish look. The trundle can hold a mattress for additional guests or could be used as a drawer for additional storage spaces. Convenient and flexible, this trundle will pair perfectly with a bed.
*Only includes Trundle
Specifications
| Product Category: | Beds |
| Product Dimensions: | 11 H x 41 W x 75 D |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | White |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 347192 |
| Product UPC: | 4512839709857 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 11 White Wood Trundle Twin |
| White Wood Trundle Twin |
| 75 11 White Wood Trundle |
| Wood Trundle Twin |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This trundle offers a stylish look. The trundle can hold a mattress for additional guests or could be used as a drawer for additional storage spaces. Convenient and flexible, this trundle will pair perfectly with a bed.
*Only includes Trundle
Specifications
| Product Category: | Beds |
| Product Dimensions: | 11 H x 41 W x 75 D |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | White |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 347192 |
| Product UPC: | 4512839709857 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 11 White Wood Trundle Twin |
| White Wood Trundle Twin |
| 75 11 White Wood Trundle |
| Wood Trundle Twin |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























