
White Wood Daybed Pull-Out Bed By Homeroots
This daybed transitional collection is a great option for your guest room. Its multifunctional use offers comfortable lounging and cozy sleeping areas. Bottom trundle not included.
Specifications
| Product Category: | Standard Beds |
| Product Dimensions: | 32 H x 43 W x 80 D |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | White |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 347211 |
| Product UPC: | 4512839710051 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| White Wood Daybed Pull Bed |
| 80 32 White Wood Daybed |
| Wood Daybed Pull Bed |
| 32 White Wood Daybed Pull |
| Daybed Pull Bed |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $859.89
-65%$859.89
$300.96More Images



White Wood Daybed Pull-Out Bed By Homeroots
This daybed transitional collection is a great option for your guest room. Its multifunctional use offers comfortable lounging and cozy sleeping areas. Bottom trundle not included.
Specifications
| Product Category: | Standard Beds |
| Product Dimensions: | 32 H x 43 W x 80 D |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | White |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 347211 |
| Product UPC: | 4512839710051 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| White Wood Daybed Pull Bed |
| 80 32 White Wood Daybed |
| Wood Daybed Pull Bed |
| 32 White Wood Daybed Pull |
| Daybed Pull Bed |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This daybed transitional collection is a great option for your guest room. Its multifunctional use offers comfortable lounging and cozy sleeping areas. Bottom trundle not included.
Specifications
| Product Category: | Standard Beds |
| Product Dimensions: | 32 H x 43 W x 80 D |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | White |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 347211 |
| Product UPC: | 4512839710051 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| White Wood Daybed Pull Bed |
| 80 32 White Wood Daybed |
| Wood Daybed Pull Bed |
| 32 White Wood Daybed Pull |
| Daybed Pull Bed |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























