
White Versatile Tall Pantry Or Laundry Cabinet By Homeroots
A super versatile solution for home or office storage, the White Tall Broom Closet Cabinet is a great choice for for your pantry, bathroom, laundry rooms, etc. It features five shelves for storing toiletries, soap, or detergents and plenty of vertical space for storing mops or brooms. Made of high-quality particleboard in a crisp white, this cabinet is durable and super easy to clean. 71" x 20" x 15"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 20.1in W x 15.1in D x 71.3in H |
| Product Material: | Particle Board |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Product Color: | White |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Bulb Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 808230120518 |
| Product SKU: | 403767 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Versatile Tall Pantry Laundry Cabinet |
| White Versatile Tall Pantry |
| White Versatile Tall Pantry Laundry |
| Tall Pantry Laundry Cabinet |
| Pantry Laundry Cabinet |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $750.45
-65%$750.45
$262.66More Images





White Versatile Tall Pantry Or Laundry Cabinet By Homeroots
A super versatile solution for home or office storage, the White Tall Broom Closet Cabinet is a great choice for for your pantry, bathroom, laundry rooms, etc. It features five shelves for storing toiletries, soap, or detergents and plenty of vertical space for storing mops or brooms. Made of high-quality particleboard in a crisp white, this cabinet is durable and super easy to clean. 71" x 20" x 15"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 20.1in W x 15.1in D x 71.3in H |
| Product Material: | Particle Board |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Product Color: | White |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Bulb Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 808230120518 |
| Product SKU: | 403767 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Versatile Tall Pantry Laundry Cabinet |
| White Versatile Tall Pantry |
| White Versatile Tall Pantry Laundry |
| Tall Pantry Laundry Cabinet |
| Pantry Laundry Cabinet |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
A super versatile solution for home or office storage, the White Tall Broom Closet Cabinet is a great choice for for your pantry, bathroom, laundry rooms, etc. It features five shelves for storing toiletries, soap, or detergents and plenty of vertical space for storing mops or brooms. Made of high-quality particleboard in a crisp white, this cabinet is durable and super easy to clean. 71" x 20" x 15"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 20.1in W x 15.1in D x 71.3in H |
| Product Material: | Particle Board |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Product Color: | White |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Bulb Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 808230120518 |
| Product SKU: | 403767 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Versatile Tall Pantry Laundry Cabinet |
| White Versatile Tall Pantry |
| White Versatile Tall Pantry Laundry |
| Tall Pantry Laundry Cabinet |
| Pantry Laundry Cabinet |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























